خرید بهترین آمپلی فایر 5 کانال

 • ۱۸ آبان ۱۴۰۲
 • 0 نظر
 • Fatemeh Nazari
5/5 - (1 امتیاز)

در دنیای امروز با پیشرفت فناوری و تکنولوژی دستگاه های پخش خودرو نیز تغییر پیدا کرده اند که یکی از این تغییرات توان خروجی سیستم پخش خودرو می باشد که از طریق آمپلی فایر صورت می گیرد.لازم به ذکر است بدانید که ضبط خودرو شما نیز بایستی بتواند آن را ساپورت کند. در صورتی که از حجم صدای یکنواخت و بیشتر اوقات پایین سیستم خود خسته شده اید و دلتان می خواهد وارد دنیای جدیدی از صداها بشوید ، به شما توصیه می کنیم به سراغ خرید آمپلی فایر بروید. آمپلی فایر 5 کانال در حقیقیت دستگاه الکترونیکی می باشد که به خروجی سیستم پخش متصل می شود (البته بهتر است بدانید که بر روی سیستم صوتی های خانگی نیز استفاده می شود و تنها مختص خودرو نمی باشد) و با دریافت صدا و سپس تجزیه و تقویت آن دوباره اقدام به پخش صدا از باندهای شما می کند. آمپلی فایرها در مدل های مختلف و گوناگونی تولید و در بازار عرضه می شوند که هر کدام خصویت و مزایای خاص خودشان را به همراه دارند.

خرید آمپلی فایر 5 کانال

پیشنهاد:
معرفی و خرید آمپلی فایر قوی

انواع مختلف آمپلی فایر

 • آمپلی فایر تک کاناله

به این مدل از محصول ها آمپلی فایر منو نیز گفته می شود که فقط شامل یک کانال می باشد و اصولا برای ساب وافر مورد استفاده قرار می گیرد. منتها تک کانال بودن این آمپلی فایر ها به این منظور نمی باشد که تنها یک ساب وافر به آن ها متصل می شود براساس قدرت خروجی دستگاه می توانید دو یا چند ساب وافر به آن متصل کنید.

 • آمپلی فایر دو کاناله

در صورتی که به دنبال تنوع های بیشتری می باشید توصیه می کنیم به سراغ آمپلی فایرهای دو کاناله بروید. شما از این محصول می توانید برای تقویت صدای دو عدد باند بهره گیری نمائید منتها لازم به ذکر است بدانید که اکثر آمپلی فایرهای دو کانال توانایی بریج شدن و یا تبدیل زدن در حالتی که به آن ها ساب وافر هم وصل نمائید را دارند.

 • آمپلی فایر چهار کاناله

این آمپلی فایرها دیگر احتیاجی به بهره گیری از تبدیل یا بریج کردن را ندارند و میتوانید به خروجی های آن ها علاوه بر باند یک عدد ساب وافر نیز اضافه نمائید.

 • آمپلی فایر پنج کاناله

به این آمپلی فایرها می توان 4 عدد باند و یک باکس یا ساب وافر نصب کرد. در صورتی که در آینده قصد ارتقاء سیستم خود را دارید آمپلی فایرهای پنج کانال بهترین انتخاب ممکن می باشند.

آمپلی فایربلندگوهای اکتیو و پسیو چگونه می باشد؟

بلندگوهای اکتیو در کنار داشتن اسپیکر از آمپلی فایر نیز برخوردار هستند. در حقیقت اسپیکر و آمپلی فایر هر دو در یک دستگاه جاگذاری شده اند. این مدل از بلندگوها برای کاربری های صوتی گزینه بسیار مناسبی می باشند. منتها در صورتی که میخواهید به مرور زمان سیستم خود را پیشرفته تر کنید و ارتقا بدهید ، بهتر است یک یا چند آمپلی فایر داشته باشید که به شکل جداگانه برای بلندگوها و مانیتورهای پسیو به کار می روند. لازم به ذکر است بدانید زمانی که بلندگوهای اکتیو خراب شوند هم بلندگو و هم آمپلی فایر را بایستی دوباره تهیه نمائید زیرا هر دو خصوصیت را به صورت همزمان از دست می دهید و دیگر کار نمی کنند.

نکات نگهداری از آمپلی فایر 5 کانال

 1. توجه داشته باشید که اتصال کوتاه مخصوصا در طولانی مدت ،سلامت آمپلی فایر شما را به خطر می اندازد.
 2. با همه ی دکمه های دستگاه و نیز ولوم های صوتی به آرامی رفتار نمائید.
 3. در صورت احتیاج به جابه جایی دستگاه ، حتما مراقب سیم های برق آن باشید که زیر پا نماند و بر روی زمین کشیده نشود.
 4. تا جایی که امکان دارد توجه داشته باشید که دستگاهتان بیش از حد داغ نشود. بهره گیری طولانی مدت از آمپلی فایر منجر به داغ شدن بیش از حد آن می شود.
 5. همیشه ولوم صوت دستگاه را در پایین ترین حد ممکن قرار بدهید تا در زمان پخش آهنگ و موسیقی دستگاهتان با شوک ناگهانی روبه رو نشود.

آمپلی فایر 5 کانال

پیشنهاد:
خرید بهترین پخش کننده خودرو مارشال

نکاتی که هنگام خرید آمپلی فایر 5 کانال بایستی به آن توجه نمائید

 • توان خروجی

نخستین نکته ای که زمان خرید آمپلی فایر بایستی به آن توجه داشته باشید توان خروجی آن می باشد. توجه داشته باشید که شما برای تقویت سیستم صوتی خودروی شخصی خود قصد خرید یک محصول قدرتمند را دارید و بایستی محصول انتخابی شما از توان خروجی مناسبی برخوردار باشد تا در استفاده مدت زمان کم باعث پشیمانی شما نشود.

 • حجم صدا

چنانچه میخواهید حجم صدای تولیدی از سیستم صوتی نصب شده بر روی ماشین خود را دوبرابر کنید ، بایستی از تقویت کننده ای بهره گیری نمائید که از توان خروجی 10 برابری نسبت به آمپلی فایر فعلی سیستم شما برخوردار باشد.

 • کیفیت ساخت محصول

هنگام خرید محصول حتما به کیفیت ساخت آن توجه داشته باشید. برای این کار میتوانید از افراد دیگری که از آن محصول بهره گیری می نمایند پرس و جو کنید و از کیفیت آن باخبر شوید.

 • تعداد کانال

یکی از خصوصیت های مهم و اساسی در انتخاب آمپلی فایر خوب تعیین تعداد کانال های لازم می باشد. معمولا بیشتر آمپلی فایرها شامل دوکانال می باشند که امکان برقراری چند زوج بلندگو به شکل مونو یا استریو را به همراه دارند.این گروه از آمپلی فایرها به منظور بهره گیری در سیستم های صوتی چند کاناله و پیچیده طراحی و تولید شده اند. بنابراین در صورتی که آمپلی فایر را برای سیستم صوتی احتیاج دارید بهتر است به سراغ مدل های چند کاناله بروید تا با امکان اتصال بلندگوهای بیشتر کار شما راحت تر باشد.

 • نسبت سیگنال به نویز

عدد نوشته شده در قسمت جلوی نسبت سیگنال به نویز یک آمپلی فایر ، نمایش دهنده قدرت آن برای حذف نویز موجود بر روی صداها می باشد که هر مقدار این عدد بیشتر باشد صدایی که خارج می شود شامل نویز کمتری است.

 • توجه به حالت های مختلف آمپلی فایر

آمپلی فایرها در حالت های گوناگونی طراحی و تولید می شوند که با جستجو میان مدل های مختلف ، متوجه این خصوصیت خواهید شد. کانال های طراحی شده برای آمپلی فایرها امکاناتی برای شما مهیا می کند که بنابر احتیاج خود می توانید پیکربندی های گوناگونی را تنظیم کنید. در ادامه حالت های مختلف را به شما خواهیم گفت.

 1. حالت استریو

در این حالت باید دو منبع مثل خروجی های چپ و راست میکسر صوتی به آمپلی فایر متصل شود و هر کدام به شکل جدا از هم کار کند. سپس این دو کانال توسط اتصال های خروجی به بلندگوها وصل می شوند تا صدا در صحنه استریو انجام بشود.

 1. حالت موازی

در این مدل یک منبع صوتی به هر دو کانال تقویت کننده متصل می شود و هر تعداد بلندگو یک سیگنال مشابه را از خروجی دریافت می کند.در این حالت تنها یک ورودی به آمپلی فایر ارسال می شود منتها توسط دو یا چند کانال. سپس آمپلی فایر به شکل اتوماتیک به تقویت ولتاژ دریافت شده می پردازد.

 1. حالت بریج

در این مدل آمپلی فایر استریو خصوصیت یک تقویت کننده مونوی را به همراه دارد که از قدرت هر دو کانال بهره گیری می نماید. در حقیقت به شکل مونو از هر دو کانال برای تقویت سیگنال ورودی بهره گیری می شود که تاثیر آن در خروجی آمپلی فایر در بالاترین سطح توان امکان مشاهده می باشد.

تا اینجا با نکاتی درباره انتخاب و خرید آمپلی فایر 5 کانال مناسب آشنا شدیم. در ادامه لیستی از چند آمپلی فایر 5 کانال ارزان، باکیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما در سایت لوازم خانه آماده کرده‌ایم. همه این آمپلی فایر ها از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه هر آیتم، می‌توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید.

پیشنهاد:
معرفی و خرید آمپلی فایر قوی
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
5/5 - (1 امتیاز)
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
[recent_products per_page="12" orderby="date"]
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه