خرید بهترین اسپرسوساز دلونگی

 • ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
 • 0 نظر
 • Fatemeh Nazari
5/5 - (4 امتیاز)

خرید اسپرسوساز دلونگی امروزه بدلیل وجود جنس های غیر اصلی کار بسیار دشواری شده است. در این پست فروشگاه اینترنتی لوازم خانه ، شما با انواع نکات اسپرسوساز دلونگی بصورت کامل آشنا خواهید شد تا در زمان خرید به راحتی بتوانید دستگاه اصلی را خریداری نمایید ، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

هنگامی که احساس خستگی دارید و احتیاج به انرژی دارید قهوه اسپرسو یک روش بسیار خوب برای رفع خستگی همچنین ایجاد شادابی و نشاط می باشد.مقدار کافئینی که در قهوه اسپرسو وجود دارد نسبت به سایر نوشیدنی ها بیشتر می باشد ، به همین علت در فنجان های کوچک سرو می شود.اسپرسو یک نوشیدنی ایتالیایی می باشد که از واژه Express و به معنای فشرده و سریع گرفته شده است. نوشیدن یک فنجان اسپرسو خوش طعم و خوش عطر برای افرادی که طرفدار قهوه هستند بسیار لذت بخش می باشد و به همین علت دستگاه اسپرسوساز خانگی دلونگی یکی از پرطرفدارترین قهوه سازها در دنیا محسوب می شوند.

اکثر نوشیدنی های محبوب دیگر مانند کاپوچینو ، لاته ، آمریکانو و… بر پایه اسپرسو تهیه می شوند.اصولا کسانی که اهل قهوه هستند ابتدا کارشان را با قهوه جوش آغاز می کنند و این علاقه تا جایی ادامه پیدا می کند که به دنبال خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی می روند. ما به شما توصیه می کنیم تا این دستگاه را همان ابتدا تهیه نمائید و با هر بار نوشیدن اسپرسو و قهوه از آن لذت ببرید.

مناسب ترین جنس برای بدنه اسپرسوساز دلونگی

بهترین جنس برای برای بدنه ی اسپرسوساز تنها جنس استیل می باشد زیرا این دستگاه به صورت مداوم در معرض آب و بخار داغ قرار دارد ، بنابراین بهتر است دستگاهی را تهیه نمائید که جنس آن تمام استیل باشد. دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی و صنعتی باکیفیت ، از جنس استیل ساخته می شوند منتها دستگاه های نیمه صنعتی با قیمت ارزان تر و خانگی بدنه ی پلاستیکی دارند.

اسپرسو ساز دلونگی

پیشنهاد:
خرید بهترین برند قهوه ساز

انواع مختلف دستگاه های اسپرسوساز دلونگی

 1. اسپرسوساز دستی

در این مدل از محصول ها اهرمی وجود دارد که به شکل مکانیکی و با نیروی دست فشار مورد نیاز برای عبور آب جوش از میان دانه های قهوه را مهیا می کند.

 1. اسپرسوساز نیمه اتوماتیک

این مدل از محصول ها در اکثر خانه ها و کافه ها وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. منظور از نیمه اتوماتیک بودن این محصول این می باشد که در مرحله آخر و بعد از آماده شدن قهوه کارهایی مانند ترکیب کردن قهوه اسپرسو با شیر ، فوم و یا موارد دیگر به صورت دستی صورت می گیرد.

 1. اسپرسوساز تمام اتوماتیک

این مدل از محصول ها تمامی مراحل تهیه قهوه را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و تنها کافی است که شما یک دکمه را فشار بدهید. لازم به ذکر است که استفاده از این دستگاه کاملا راحت و آسان می باشد.به عنوان مثال در صورتی که میخواهید کاپوچینو درست کنید قهوه ، شیر و آب را در جای مخصوص خود بریزید و از روی محصول گزینه کاپوچینو را انتخاب نمائید و بعد از گذشت چند دقیقه نوشیدنی شما آماده می شود.

نکاتی که هنگام استفاده از دستگاه اسپرسوساز دلونگی بایستی به آن توجه کنید

 1. به دستگاه فشار وارد نکنید

دستگاه های مدرن جدید شامل مکانیزم اتوماتیک می باشند که باعث ایمنی محصول بالاتر برود و شرایط استفاده از آن برای شما راحت تر باشد ، با این حال شما هنگام استفاده از آن نبایستی به آن فشار وارد کنید و انتظار های بی جا داشته باشید. در صورت استفاده زیاد از این محصول امکان دارد به صورت ناگهانی مایع داغ و یا بخار آب از دستگاه خارج شود ، بنابراین در صورتی که از محصول خود به درستی استفاده نکنید ، علاوه بر آسیب رساندن به دستگاه سلامت خود را نیز به خطر می اندازید.

 1. محافظت از سیم برق و جلوگیری از برق گرفتگی

از آن جایی که این دستگاه هم با جریان برق و هم مایعات سروکار دارد ، خطرات ناشی از برق گرفتگی نیز وجود دارد و به شما توصیه می کنیم تا قبل از اتصال کردن دستگاه به برق از خشک بودن سیم اطمینان حاصل فرمائید.

 1. مراقب مایعات داغ باشید

پس از چند ماه استفاده از دستگاه امکان دارد که در این کار خود را حرفه ای تصور کنید و اعتماد به نفستان بالا برود منتها توجه داشته باشید که کار با مایع های داغ با خطر همراه هستند و سلامت شما را تهدید میکنند.

چه چیزی باعث می شود که اسپرسو طعم تلخی داشته باشد؟

اصولا چند علت گوناگون وجود دارد که منجر به طعم تلخ اسپرسو می شود و پیدا کردن و حل مشکل بسیار راحت می باشد.

 1. ابتدا دمای دم کردن خود را برای حل این مشکل چک نمائید. امکان دارد بیش از حد دما را بالا قرار داده باشید و اطمینان حاصل نمائید که دمای دستگاه شما بیشتر از 96 درجه سانتی گراد نباشد.
 2. امکان دارد مشکل از عصاره گیری بیش از حد قهوه آسیاب شده باشد که می توانید این مشکل را با بهره گیری از قهوه آسیاب شده ای که درشت تر آسیاب شده است حل نمائید.
 3. بهره گیری از تجهیزاتی به شکل مرتب تمیز نشده اند نیز باعث ایجاد طعم تلخ اسپرسو می شود.

پیشنهاد:
خرید بهترین اسپرسوساز زیگما

چگونه دمای بویلر بخار دستگاه اسپرسوساز خود را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای بویلر بخار توسط فشار سنج صورت می گیرد که سه مدل فشار سنج Siria , MA-TER  و CEME وجود دارد. برای تغییر تنظیمات ، نخست بایستی پیچ تنظیمات را پیدا کنید. Siria  و ma-ter هر دو یک پیچ مرکزی بزرگ به همراه دارند. CEME شامل یک پیچ مرکزی بزرگ می باشد منتها یک پیچ کوچک نیز به همراه دارد که در کنار قرار دارد. برای تنظیم فشار سنج مراحل پایین را انجام بدهید.

 • ابتدا دستگاه را از برق بکشید.
 • سمتی که فشار را افزایش و یا کاهش می دهد را پیدا نمائید.
 • برای MA-TER یا CEME کم کم تنظیم نمائید و برای SIRIA هر بار پیچ را نیم دور بگردانید. این مشابه 0.1 بار می باشد. در صورتی که به تنظیمات بیشتری احتیاج دارید ، اول تنظیمات را چک کنید و قبل از این که تنظیمات بیشتری انجام دهید ، اطمینان حاصل نمائید که تنظیمات اتفاق افتاده است.
 • چراغ نشانگر مربوط به عنصر گرمایی زمانی که نقطه تنظیمات (( روشن )) برای فشار سنج حاصل شود روشن می شود. اطمینان حاصل نمائید که روند خواندن فشار سنج را در نظر می گیرید.

آشنایی با انواع قطعات و اجزا دستگاه اسپرسوساز دلونگی

اصولا اسپرسوساز ها در مدل های تک گروپ و پنج گروپ ساخته می شوند. همه ی قسمت های دستگاه اسپرسوساز احتیاج به مراقبت و نگهداری دارند زیرا هزینه های تعمیر و تعویض قطعات دستگاه بالا می باشد و خیلی به صرفه نیست. قطعات اسپرسوساز شامل موارد زیر می باشد :

 1. پرتافیلتر

پرتافیلتر شامل محفظه ای با مجراهای ریز می باشد که به آن سبد پرتافیلتر گفته می شود. حجم این سبد براساس مقدار خروجی های پرتافیلتر متغییر می باشد. اصولا سبدهای خروجی برای یک شات ، مقدار گنجایش 7 الی 11 گرم قهوه آسیاب شده را به همراه دارد و برای خروجی 2 شات مقدار گنجایش آن بین 14 الی 22 گرم قهوه آسیاب شده می باشد. منتها بهتر است بدانید در برخی موقع ها سبد ها با میزان گنجایش بالاتری نیز قابل بهره گیری می باشند.

 1. هد گروپ

هد گروپ قسمتی از دستگاه می باشد که پرتافیلتر برای عصاره گیری قهوه به آن وصل می شود. آب توسط مجراهای هد گروپ ، به صورت یکسان بر روی پودر قهوه کوبیده شده داخل پرتافیلتر می ریزد.

 1. نازل آب جوش

این قطعه ، آب جوش را برای مصرف های مختلفی تامین می کند.

 1. نازل بخار

نازل بخار ، لوله ای از جنس استیل می باشد که شامل چند خروجی برای بخار آب داغ است. این قطعه برای گرم کردن و نیز فوم گرفتن از شیر مورد استفاده قرار می گیرد. فوم گیری از شیر همان فرآیند نفوذ هوا به داخل ذره های شیر می باشد که با این روش شیر قوام پیدا می کند و لایه ای از کف بر روی آن ایجاد می شود.

 1. آسیاب قهوه داخلی

چنانچه دانه ی قهوه بلافاصله قبل از دم کردن آسیاب بشود ، کیفیت نوشیدنی بسیار بیشتر می شود.  بنابراین در صورتی که دستگاه شما آسیاب نیز به همراه داشته باشد ، کاربرد بیشتری خواهد داشت و می توانید از دو محصول در یک دستگاه استفاده نمائید. لازم به ذکر است بدانید که تمامی اسپرسوساز ها آسیاب داخلی را به همراه ندارند و وجود این قطعه در دستگاه یک نوع آپشن محسوب می شود و بر روی قیمت آن نیز تاثیر می گذارد. در صورتی که از قبل دستگاه آسیاب قهوه را در خانه داشته اید می توانید ، هنگام خرید اسپرسوساز دلونگی نوعی را تهیه نمائید که آسیاب قهوه به همراه نداشته باشد.

 1. فیلتر آب

کیفیت و مزه ی آبی که بهره گیری می نمائید بر روی طعم نهایی قهوه تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین وقتی دستگاهی را تهیه می نمائید که فیلتر آب به همراه دارد ، این موضوع را می دانید که کیفیت قهوه تحت تاثیر کیفیت آب قرار نمی گیرد. لازم به ذکر است بدانید که کیفیت آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و با وجود فیلتر آب می توانید قهوه هایی با طعم بسیار دلچسب تهیه نمائید. در نتیجه بهتر است به فکر خرید اسپرسوساز دلونگی به همراه فیلتر آب باشید.

 1. وارمر یا همان سیستم گرم نگهدارنده فنجان

وارمر یک خصوصیت جدید در دستگاه های اسپرسوساز می باشد که بسیار کاربردی می باشد. با وجود این آپشن می توانید فنجان های قهوه خود را گرم نگه دارید. البته بهتر است بدانید که همه ی مدل های اسپرسوساز ها این ویژگی را به همراه ندارند و در صورتی که بخواهید این خصوصیت نیز در دستگاه شما وجود داشته باشد بایستی به فکر خرید اسپرسوساز دلونگی به همراه سیستم گرم نگهدارنده فنجان باشید.

خرید اسپرسو ساز دلونگی

پیشنهاد:
خرید بهترین اسپرسو ساز زیگما

اهمیت رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز دلونگی

در صورتی که روند رسوب زدایی این دستگاه به صورت مرتب و مداوم صورت بگیرد ، از انباشته شدن رسوب های آهکی بر روی قسمت های مختلف دستگاه جلوگیری می شود و طعم قهوه و کارایی دستگاه نیز بهتر می شود.

آموزش رسوب زدایی اسپرسوساز دلونگی

قطعا هیچ کسی علاقه ندارد زمانی که قهوه اسپرسو برای خود درست می کند ، نوشیدنی تهیه شده به همراه بوی تند باشد و یا طعم سوختگی بدهد. در صورتی که زمان نوشیدن اسپرسو به این موارد برخورد کرده اید ، اطمینان حاصل نمائید که دستگاه اسپرسوی شما رسوب گرفته است و زمان آن رسیده است که دستگاه را رسوب زدایی نمائید. برای انجام دادن این کار محلول و قرص های شیمیایی وجود دارد که می توانید از آنها بهره گیری نمائید. منتها برخی دیگر از اشخاص ترجیح می دهند از مواد بی خطر تری مانند سرکه ، جوش شیرین و… بهره گیری نمائید. توجه داشته باشید که یک اشتباه کوچک و سهل انگاری می تواند آسیب بزرگی به دستگاه وارد کند. در ادامه مقاله روش رسوب زدایی با این مواد را به شما خواهیم گفت.

رسوب زدایی دستگاه اسپرسو دلونگی توسط سرکه

 • توجه داشته باشید که قبل از انجام دادن مراحل رسوب زدایی بایستی دستگاه را از برق بکشید.
 • در گام دوم هر مقدار قهوه که داخل دستگاه باقی مانده است را خارج نمائید.
 • برای اطمینان از تمیز بودن توری دستگاه ، آن را با آب گرم به صورتی که پودر و یا دانه های قهوه داخل آن نماند بشوئید و قبل از خشک کردن توری را داخل دستگاه قرار ندهید.
 • بهتر است قبل از انجام دادن مراحل بعدی دفترچه ی راهنمای دستگاه اسپرسوساز دلونگی را مطالعه نمائید.
 • در صورتی که بهره گیری از سرکه هیچ گونه آسیبی به دستگاه شما وارد نمی کند ، می توانید از محلول آب و سرکه برای رسوب زدایی دستگاه بهره گیری نمائید.
 • ترکیب یک پیمانه سرکه و دو پیمانه آب معدنی را داخل مخزن دستگاه اسپرسوساز بریزید تا مخزن پر شود.
 • دستگاه را روشن نمائید و به مدت نصف زمان تهیه قهوه ، لازم است که دستگاه روشن بماند.
 • سپس دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید 30 دقیقه محلول داخل دستگاه بماند تا روند رسوب زدایی به خوبی انجام بشود و سپس آب دستگاه را تخلیه کنید.
 • دوباره مخزن را آب کنید و دستگاه را روشن نمائید ، این کار منجر به از بین رفتن بوی سرکه می شود. این روند را دو الی سه بار تکرار نمائید تا هنگامی که بوی سرکه به صورت کامل از بین برود.

لازم به ذکر است بدانید که به صورت مداوم نبایستی از سرکه و آبلیمو برای رسوب زدایی در روش های خانگی بهره گیری نمائید زیرا در طولانی مدت بر روی طعم قهوه شما تاثیر می گذارد.

رسوب زدایی اسپرسوساز دلونگی با جوش شیرین

 1. عوض کردن پرتافیلتر نخستین کاری می باشد که بایستی انجام بدهید. با این کار محفظه های خروجی آب را از طریق یک فیلتر کور مسدود می نمائید و این کار منجر به عدم خروج آب از دستگاه می شود.
 2. پس از این که مخزن آب را با بهره گیری از ترکیب مشخصی از جوش شیرین به همراه آب تصفیه شده پر کردید ، از محکم بودن محل بستن پرتافیلتر اطمینان حاصل نمائید.
 3. لازم به ذکر است بدانید که شما فقط می توانید یک قاشق چای خوری جوش شیرین با آب تصفیه شده ترکیب نمائید.
 4. پس از این که جوش شیرین و آب حل شده را درون مخزن دستگاه ریختید ، دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید 20 ثانیه همه ی مرحله ها برای جرم گیری دستگاه انجام شود.
 5. بعد از آن محلول را از دستگاه خارج کنید و دوباره داخل مخزن دستگاه آب تصفیه شده بریزید و آن را روشن کنید. این کار را تا زمان خارج شدن قطعی جوش شیرین از دستگاه به صورت مرتب انجام دهید.

آیا پس از هر بار استفاده از دستگاه اسپرسوساز دلونگی حتما باید نازل بخار را تمیز نمائیم؟

در صورتی که پس از هر بار استفاده نازل بخار را تمیز نکنید با گذشت زمان دیگر به خوبی برای شما کار نخواهد کرد. شیری که داخل لوله قرار می گیرد خشک می شود و پس از مدتی لوله نازل بخار می گیرد و دیگر نمی تواند به خوبی روند کار خود را انجام بدهد. بنابراین پس از هر بار استفاده بایستی آن را تمیز کنید.

چگونه نازل بخار اسپرسوساز دلونگی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن نازل بخار دستگاه روشی بسیار راحت و آسان می باشد. نازل بخار به دلیل تماس مستقیم با شیر ، هات چاکلت و… از داخل و بیرون آلوده می شود. دقت داشته باشید که پس از هر بار بهره گیری از نازل بخار آن را با دستمالی نرم دار تمیز نمائید تا هیچ گونه لکه ای بر روی آن وجود نداشته باشد. به صورت میانگین پس از هر 5 بار بهره گیری از نازل بخار بایستی داخل آن را تمیز نمائید و آن را تا 2 دقیقه باز بگذارید تا با بهره گیری از حرارت و بخار آب ایجاد شده کثیفی داخل آن از بین برود.

پیشنهاد:
خرید بهترین اسپرسوساز آریته

نکاتی که هنگام تمیز کردن و رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز دلونگی بایستی توجه کنید

 • برای تمیز کردن دستگاه بهتر است از مایع و شوینده های خیلی قوی استفاده نکنید.
 • به دلیل برقی بودن محصول ، به هیچ عنوان آن را داخل آب قرار ندهید.
 • به صورت منظم قسمت های مختلف دستگاه را تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن قسمت های بیرونی دستگاه ، می توانید از یک پارچه نرم و مرطوب بهره گیری نمائید.

نکاتی که هنگام خرید اسپرسوساز دلونگی بایستی به آن توجه داشته باشید

 • کاربرد

اسپرسوسازها شامل مدل های مختلف و گوناگونی می باشند که هرکدام شامل مدل های ساده تا پیشرفته هستند.بنابراین هنگام خرید محصول ابتدا بایستی برای خود مشخص کنید که چه توقعی از خرید دستگاه دارید.برخی از افراد تنها قصدشان از خرید این دستگاه تهیه کردن قهوه می باشد بنابراین ساده ترین مدل نیز برای آن ها کافی می باشد.

 • سیستم قطع خودکار

در برخی از محصول ها سیستم قطع خودکار وجود دارد که این امکان را برای شما فراهم می کند تا پس از تمام شدن کار و ریختن مقدار ثابتی اسپرسو داخل فنجان ، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود.این خصوصیت بسیار محبوب می باشد و طرفداران بسیاری دارد. همچنین برخی از دستگاه ها شامل سیستم شستشوی اتوماتیک هستند و به شکل اتوماتیک دستگاه را شستشو می دهند و این خصوصیت بر روی قیمت محصول تاثیر مستقیمی می گذارد.

 • توان دستگاه و نیز فشار بخار

توان و فشار بخار دستگاه ارتباط بسیار مستقیمی با کیفیت و غلظت قهوه دارد. هر مقدار توان بیشتر باشد کیفیت قهوه بیشتر خواهد بود.فشار بخار نیز از جهت اهمیت دارد که تولید یک قهوه اسپرسو خوش طعم به بخار آب و آب جوش احتیاج دارد.این فشار از طریق پمپ تولید بخار اسپرسوساز تامین می شود. توان این دستگاه ها اصولا بین 1000 الی 1600 وات بوده و بالاترین فشار بخار 15 بار می باشد.

 • جنس بدنه

جنس بدنه تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت محصول دارد ، جنس برخی از این دستگاه ها از آلومینیوم و برخی دیگر از استیل می باشند.اصولا اسپرسوسازهای جنس استیل بهتر می باشند و میتوانند قهوه را داخل خود گرم نگه دارند.

 • ظرفیت

یکی از نکاتی که هنگام خرید بایستی به آن توجه کنید مقدار ظرفیت محصول می باشد.اصولا برای مصرف های خانگی احتیاج به ظرفیت های پایینی دارند که مقدار ظرفیت آن به تعداد افراد خانواده خود بستگی دارد.

 • پرتافیلتر

پرتافیلتر یکی از اساسی ترین و مهم ترین اجزای یک دستگاه اسپرسوساز می باشد و به دو صورت فشرده و غیر فشرده تشکیل می شوند که اصولا در دستگاه های خانگی از نوع فشرده می باشد. وزن و جنس پرتافیلتر تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت آن دارد. هر مقدار قسمت های پلاستیکی و فلزی پرتافیلتر باکیفیت تر و محکم تر باشد ، استقامت و کارایی دستگاه نیز بیشتر میشود.

 معرفی 10 مدل از پرفروش ترین اسپرسوسازهای دلونگی
1- اسپرسوساز دلونگی مدل   EC685
2- اسپرسوساز دلونگی مدل  BCO420
3- اسپرسوساز دلونگی مدل BCO421
4- اسپرسوساز دلونگی مدل ECP35.31
5- اسپرسوساز دلونگی مدل  BCO431.5
6- اسپرسوساز دلونگی مدل EC9
7- اسپرسوساز دلونگی مدلEC850M
8- اسپرسوساز دلونگی مدلECP33.21
9- اسپرسوساز دلونگی مدلBCO320
10- اسپرسوساز دلونگی مدل BG.351

منبع : فروشگاه اینترنتی لوازم خانه – iLavazemKhane

پیشنهاد:
معرفی و خرید بهترین مدل اسپرسوساز
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
5/5 - (4 امتیاز)
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
[recent_products per_page="12" orderby="date"]
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه