خرید بهترین مدل مایکروویو باکیفیت

 • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
 • 0 نظر
 • Fatemeh Nazari

امروزه وسیله های برقی بسیاری در آشپزخانه وجود دارد که آشپزی را برای کسانی که علاقه بسیاری به پخت و پز دارند را آسان و راحت تر کرده اند ، مایکروویو نیز وسیله ای می باشد که 0 تا 100 پروسه آشپزی را یک غذای بسیار خوشمزه را برایتان فراهم می سازد. این وسیله در مدل های مختلف و گوناگونی تولید و در بازار عرضه می گردند که شامل سه دسته رومیزی ، توکاری و بالا اجاقی می شوند.

مایکروویو

پیشنهاد:
معرفی و خرید ساندویچ ساز باکیفیت

مایکروویو رومیزی

یکی از رایج ترین مدل های امروزی می باشد و طرفرداران خاص خودش را دارد. منتها این مدل فضایی را بر روی میز اشغال می کند و باعث می شود فضای کمتری برای گذاشتن وسیله های دیگر در اختیار داشته باشید. چنانچه بر روی سطح های آشپزخانه فضای کافی دارید پس به شما پیشنهاد میکنیم از این گزینه استفاده کنید زیرا هم نسبت به سایر مایکروویوها ارزان تر هستند و هم کار کردن با آن راحت تر می باشد و احتیاج به کار خاصی برای نصب کردن آن وجود ندارد و تنها به یک پریز برق احتیاج دارید.

مایکروویوهای بالا اجاقی

این مدل در بالای اجاق  گاز و در ارتفاع نصب می شوند و فضایی بر روی کابینت ها و قسمت های دیگر آشپزخانه را اشغال نمی کنند. این مدل بیشتر برای کسانی که فضای زیادی داخل آشپزخانه در اختیار ندارند بسیار مناسب می باشد.سیستم این مدل از محصولات به گونه ای می باشد جای هود را می گیرند و اصولا دوکاره می باشند و مقداری گرانتر هستند

مایکروویو توکار

همانگونه که از نام این محصول پیدا می باشد میتوان فهمید که داخل کابینت ها نصب می شود و فضای کمتری را اشغال می کند هرچند فضای داخل کابینت را اشغال می کنند منتها فضای سطحی را اشغال نخواهند کرد. نصب این مدل از مایکروویوها راحت نمی باشد و هزینه بیشتر نسبت به سایر مایکروویوها دارند.

مزایای استفاده از مایکروویو

 1. پخت سریع تر غذا

آشپزی کردن با مایکروویو خیلی سریع تر از هر روش پخت و پز دیگری مانند گاز می باشد

 1. حفظ ارزش غذایی

غذاهایی که با مایکروویو پخته می شوند ارزش غذایی بالاتری نسبت به دیگر روش های سنتی دارد و کمتر مواد مغذی خود را از دست می دهند.

 1. ایمنی بیشتر

آشپزی با این محصول به علت عدم استفاده از آتش به خودی خود ایمن می باشد و علاوه بر این مایکروویو ها اصولا به چندین سیستم امنیتی گوناگون مجهز می باشند.

 1. گرم نشدن آشپزخانه

در صورت استفاده از این محصول درجه حرارت آشپزخانه بالا نمی رود زیرا هیچ گونه آتشی روشن نمی شود تا بخواهد گرمایی را تولید کند.

تفاوت مایکروویو با مایکروفر

مایکروویو شامل امواجی می باشد با طول موج کوتاه که قسمتی از طیف الکترومغناطیسی را همانند پرتوهای نور قابل رویت تشکیل می دهد. در صنعت از این امواج با طول موج کوتاه برای فرآوری مواد غذایی و پختن غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و این امواج  در زمان برخورد با یک ماده امکان دارد منعکس ، جذب و یا منتشر شود.این امواج بسیار کوتاه می باشند منتها میزان نفوذ آنها بسیار بالا می باشد.

مایکروفرها دستگاهی هستند که باعث می شود پخت غذا در یک محیط بسته و در دمایی یکنواخت به تمامی قسمت های غذا صورت می گیرد. تفاوت این دو مدل در این می باشد که مایکروویو مواد غذایی را با ساطع کردن امواج با طول موج کوتاه و در زمان کم درست می کند منتها مایکروفر با به همراه داشتن المنت گرمایی غذا را در مدت زمان نسبتا بیشتر منتها به صورت کامل گرم می کند و در اصطلاح غذا مغز پخت می شود.

مایکروویو

پیشنهاد:
خرید بهترین آسیاب پارس خزر

نکاتی که هنگام خرید مایکروویو بایستی به آن توجه کرد

 • اندازه

نخستین نکته ای که هنگام خرید بایستی به آن توجه داشته باشید ابعاد و اندازه مایکروویوها می باشد که بنابر فضایی که در اختیار دارید محصول مورد نظر را تهیه کنید

 • توان مصرفی

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید توان مصرفی می باشد که ارتباط مستقیمی با قدرت آنها دارد و اصولا هرمقدار توان مصرفی بالاتر باشد غذای شما سریع تر و به صورت یکنواخت تر پخته می شود. این گزینه تاثیر بسیاری بر قیمت مایکروویوها دارد.

 • برنامه پخت

هر مایکروویوی یک برنامه پخت متفاوتی با یکدیگر دارد و به شما کمک می کند که فقط با زددن یک دکمه دستگاه را متناسب با غذایی که میخواهید درون آن درست کنید تنظیم کنید. هر برنامه پخت متناسب با نوع غذا زمان خاص خودش را برای پخت دارد و با یکدیگر متفاوت می باشد.

 • کانوکشن

این گزینه یکی از پرکاربردترین نوع عملکرد در دستگاه های نسل جدید می باشد و باعث می شود که غذاها به طور یکنواخت و طریع تر پخته شوند.به این شکل که در قسمت پشتی دستگاه فن هایی تعبیه شده که گرمای تولید شده از طریق المنت های برقی مایکروویو را به گردش در می آورد و گرما به شکل یکنواخت به کل قسمت غذا منتقل می شود. این خصوصیت بیشتر برای کسانی که میخواهند کیک خانگی ، پیتزا و یا غذاهایی که می خواهند مغز پخت شوند به درد می خورد.

پیشنهاد:
خرید بهترین مایکروفر

غذاهایی که نباید به هیچ عنوان داخل مایکروویو قرار داد

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
[recent_products per_page="12" orderby="date"]
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه